معاونت دانشجویی و فرهنگی
نكات قابل توجه دانشجويان متقاضي استفاده از تسهيلات

نکات قابل توجه دانشجویان متقاضی استفاده از تسهیلات

1.  علاوه بر تکمیل مدارک در اداره رفاه دانشجویان دانشگاه، ثبت نام در پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان به آدرس: bp.swf.ir و ثبت درخواست وام در پورتال نیز ضروری است.

2.    برای ثبت نام در پورتال و برای ثبت درخواست وام در پورتال،  تنها و تنها از مرورگر Mozilla Firefox استفاده کنید. درغیر این صورت سیستم خطا می دهد.

       3. شماره تلفن همراهی که در پورتال وارد می کنید باید به نام شخص دانشجو باشد.

  4 در صورتی که قبلاً در پورتال ثبت نام کرده اید، پس از ورود به درگاه، با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود، که هر دوی آنها کد ملی (بدون خط تیره) دانشجو می باشد، درخواست وام خود را ثبت نمایید. در صورتی که قبلاً در پورتال ثبت نام نکرده اید، ابتدا بر روی تشکیل پرونده کلیک نموده و ثبت نام کنید تا پس از بررسی و تأیید ثبت نام شما در پورتال توسط اداره رفاه و ثبت شماره حساب تجارت شما توسط اداره رفاه، موفق به ثبت درخواست وام شوید.

5.   در صورتی که قبلاً ثبت نام نموده و رمز عبور خود را فراموش کرده اید، با کلیک بر روی جمله "کلمه عبور خود را فراموش کرده ام" و ورود اطلاعات درخواست شده، رمز عبور شما مجدداً به کد ملی (بدون خط تیره) تغییر می یابد. به پیامکی که دریافت می کنید توجه نداشته باشید چرا که اعداد موجود در متن پیامک معکوس نوشته شده است.

6.   در صورتی که هنگام ثبت شماره شناسنامه با مشکل مواجه شدید، ابتدا شماره شناسنامه خود را در یک صفحه word تایپ نموده، سپس آنرا کپی کرده و در پورتال  paste نمایید.

7.   لطفاً توجه داشته باشید که برای دریافت وام، ارائه شماره حساب تجارت و سند تعهد محضری با ضامن معتبر به اداره رفاه دانشجویان الزامی است. سند تعهد محضری معتبر سندی است که در یکی از دفاتر اسناد رسمی کشور با حضور شخص دانشجو و ضامن وی تنظیم می شود. طبق قانون صندوق رفاه دانشجویان، ضامن می بایست کارمند رسمی و یا پیمانی دولت، و یا کارمند قراردادی دستگاه های اجرایی (شامل کلیه وزارتخانه ها، مراکز دولتی، موسسات یا نهادهای عمومی غیر دولتی، شرکت های دولتی و کلیه دستگاه هایی است که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است. از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، بانک ها و بیمه های دولتی)  با حداقل 5 سال سابقه کار و دارای شناسه کارمندی و یا بازنشسته دولت باشد. توجه داشته باشید که علاوه بر سند تعهد محضری، ارائه گواهی کسر اقساط از حقوق ضامن، آخرین حکم کارگزینی و فیش حقوقی ضامن نیز الزامی است. گواهی کسر اقساط از حقوق می بایست خطاب به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری باشد. ضمناً الزامی است آدرس دقیق و شماره تلفن محل کار، آدرس و شماره تلفن منزل ضامن و متعهد، و شماره تلفن همراه ضامن و متعهد در سند تعهد قید شود. توجه داشته باشید که مبلغ درج شده برای ضمانت وام دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 150000000 ریال و برای دانشجویان مقطع دکتری 300000000 ریال است. 

 

8.    اطمینان داشته باشید که درخواست های وام دانشجویان در مهلت مقرر بررسی و تأیید شده و به صندوق رفاه دانشجویان ارسال می گردد. از آنجا که پرداخت وام توسط صندوق رفاه دانشجویان انجام می شود، اداره رفاه دانشجویان اطلاعی از زمان پرداخت وام ندارد.   

9.  در صورتی که در مقطع تحصیلی قبلی از وام های صندوق رفاه دانشجویان بهره مند شده اید، ابتدا از عدم وجود اقساط معوقه مطمئن شده و سپس برای درخواست وام اقدام نمایید.

10.    برای وام  ودیعه مسکن، دانشجو می بایست اجاره نامه دارای کد رهگیری و مدارک تأهل خود را به اداره رفاه دانشجویان تحویل دهد. وام ودیعه مسکن فقط به دانشجویان متأهل  پرداخت می گردد. (فعلاً که در شرایط شیوع ویروس کرونا هستیم، ارسال تصویر مدارک ذکر شده از طریق ایمیل به آدرس refahonar@aui.ac.ir کفایت می کند)

11.   علی رغم وجود گزینه "ودیعه مسکن مجردی" در سامانه، این وام قابل پرداخت به دانشجو نمی باشد.

12.    وام های کارآفرینی امید قابل پرداخت نمی باشند. لذا این وام ها را انتخاب ننمایید.

13.  درصورت درخواست وام ازدواج، دانشجو می بایست، ضمن ثبت درخواست وام ضروری در سامانه (وام ازدواج از این پس زیرمجموعه وام ضروری است)، با اصل سند ازدواج و شناسنامه و کارت ملی خود و همسرش در ابتدای نیمسال تحصیلی به اداره رفاه دانشجویان مراجعه نماید. پس از اسکن، مدارک به دانشجو تحویل داده خواهد شد. (فعلاً که در شرایط شیوع ویروس کرونا هستیم، ارسال تصویر مدارک ذکر شده از طریق ایمیل به آدرس refahonar@aui.ac.ir کفایت می کند)

14.  تعداد نیمسال های مجازی که دانشجویان می توانند از وام های صندوق رفاه دانشجویان بهره مند شوند: کارشناسی 8 نیمسال، کارشناسی ارشد 4 نیمسال، و دکتری 8 نیمسال است. در صورتی که دانشجو طی نیمسال های مجاز تحصیل خود از وام استفاده ننماید، فقط و فقط در اولین نیمسال اضافی مجاز به دریافت وام می باشد (به جز دانشجویان مقطع دکتری). 

  لطفاً توجه داشته باشید که تمامی قوانین اداره رفاه دانشجویان و همچنین روش و مهلت های تعیین شده برای ثبت نام، توسط صندوق رفاه دانشجویان وضع شده و اداره رفاه دانشجویان دخالتی در قوانین نداشته و تنها مجری قوانین وضع شده  می باشد.                                                                 سربلند و پیروز باشید _   اداره رفاه دانشجویان                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                                

 

تاریخ به روز رسانی:
1401/06/09
تعداد بازدید:
2958
  • هيچ چيز در زير خورشيد زيباتر از بودن در زير خورشيد نيست. (باخ‌من) /
  • هر قدر به طبيعت نزديك شوي، زندگاني شايسته تري را پيدا مي‌كني. (نيما يوشيج) /
  • جهان هر كس به اندازه ي وسعت فكر اوست. (محمد حجازي) /
  • دوست داشتن انسان‌ها به معناي دوست داشتن خود به اندازه ي ديگري است. (اسكات پك) /
  • اگر طالب زندگي سالم و بالندگي مي باشيم بايد به حقيقت عشق بورزيم. (اسكات پك) /
معاون پژوهشی
دكتراميرعباس محمدي راد
دكتراي مطالعات تطبيقي هنراسلامي
دكتراي مطالعات تطبيقي هنراسلامي
معاونت دانشجويي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان حكيم نظامي ، نبش خيابان جلفا ، دانشگاه هنر اصفهان، معاونت دانشجويي دانشگاه هنر اصفهان
031-36251167
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal