معاونت فرهنگی
جشنواره درون دانشگاهي رويش 97
 برگزاري جشنواره درون دانشگاهي رويش در دانشگاه هنراصفهان
امور فرهنگي دانشگاه هنراصفهان با همكاري كانونهاي فرهنگي و هنري دانشگاه اولين جشنواره درون دانشگاهي رويش را در آذرماه 1397 شروع كرد در روز چهارشنبه 28 آذرماه به پايان رساند .
جشنواره فرهنگي ،هنري ديني و اجتماعي رويش به عنوان يكي از بزرگترين جشنواره هاي دانشگاهي ، عرصه بروز و ظهور توانمندي ها و دستاوردهاي خانواده بزرگ كانون ها و فرصتي بي نظير براي تجلي جايگاه و تداوم و توسعه آن ها مي باشد و باز امسال معاونت فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم ، تحقيقات و فنآوري با هدف بهره گيري از نظرات ارزنده كارشناسان و مشاوران و ساير مشاركت كنندگان در نظر داشت هفتيمن جشنواره رويش را با رويكردي جديد و با نگاهي نو برگزار كند و بدين وسيله گامي بلند در مسير توسعه كمي وكيفي كانون ها بردارد براين اساس و بانگاهي نو به دانشگاهها دستورالعمل جشنواره ابلاغ شد و فعلا گام اول كه برگزاري جشنواره درون دانشگاهي رويش بود در اكثر دانشگاهها برداشته شد و دانشگاه هنر اصفهان هم نخستين جشنواره درون دانشگاهي را با اجراي فعال كانونهاي تئاتر ، قرآن و عترت ، موسيقي ، شعر و ادب و كانون فيلم و عكس برگزار كرد .
 
 
 
لازم به ذكر است بعد از اجراي جشنواره درون دانشگاهي گام بعدي جشنواره ملي رويش مي باشد كه تا پايان سال انجام خواهد شد . جشنواره درون دانشگاهي رويش در دانشگاه هنر اصفهان برنامه هاي ويژه خود را از اوايل آذرماه و به مناسبت تولد حضرت محمد (ص) برگزار كرد و ادامه داد و در هفته پاياني آذرماه با اوج فعاليت كانونهاي متفاوت به پايان رساند .شروع جشنواره با برنامه رونمايي از كتاب قاف بود كه با همكاري كانون شعرو ادب و موسيقي به مناسبت ميلاد حضرت محمد (ص)مراسمي را تحت عنوان باز خواني كلاسيك متن تاريخ زندگاني اخرين پيامبر با حضور نويسنده ي كتاب قاف ، ياسين حجازي
همراه با پرسش و پاسخ پيرامون محتواي كتاب و هم نوازي گروه موسيقي (با موضوعيت موسيقي فيلم حضرت محمد ص) در تاريخ 5 آذر ماه 1397درسالن آمفي تئاتر دانشكده معماري و شهرسازي برگزار كرد .
 
 
 
 
 
در ادامه كانون قرآن و عترت نشستي پاييزي بسيار جذاب و ويژه را با عنوان نغمه هاي قرآني با هدف ترويج فرهنگ انس باآيات نوراني قرآن كريم و آموزش صحيح خواني و تلاوت زيبا در روز دوشنبه 12 آذرماه 1397 واقع در سالن آمفي تئاتر دانشكده معماري و شهرسازي با حضور اساتيد ، كاركنان و دانشجويان علاقمند برگزار كرد . در پايان مراسم هم نرم افزار آموزش نوين قرآن را به حاضرين ارائه نمودند .
 
 
 
 
 
كانون تئاتر دانشگاه هم با تلاشي خاص سه تئاترمتفاوت را به اجرا در آورد از جمله اجراي تئاتر خياباني اصل 21براساس داستاني از قطب الدين صادقي در حياط ساختمان توحيد خانه و سوكياس با هدف ارج نهادن به مقام انساني به ويژه بالا بردن مقام و حقوق زن ، تئاتر صحنه اي درام براساس داستاني از آنتوان چخوف و نمايشنامه خواني پرسش نوشته ودي آلن ترجمه شهرام زرگر 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
كانون فيلم و عكس هم به عنوان يكي از فعالين ويژه كانونها نشست تخصصي هنر فيلم و فيلمسازي را به همراه اكران فيلم كوتاه باحضور كارگردان برجسته فيلم كوتاه ايران آقاي مهدي بوستاني و اساتيد ديگر اين هنر از جمله دكترفدايي ، آقاي اسماعيلي و آقاي نجات غلامي در دو روز برگزار كرد . در اين نشست در خصوص روند و جريان فيلم كوتاه در ايران ، فلسفه تاثيرپذيري اجتماع در سينما و روند فيلم سازي مستقل در ايران و ...........بحث و گفتگو صورت گرفت .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
و در آخر كانون موسيقي به عنوان يكي ديگر از كانونهاي فعال در جشنواره رويش بعد از همكاري با كانون شعر و ادب در برنامه رونمايي از كتاب قاف و اجراي موسيقي زنده در مراسم بزرگداشت روز دانشجو اين بار خود به طور مستقل بازديد از موزه موسيقي اصفهان را به عنوان يكي از مراكز مهم و پربازديد گردشگري در اصفهان را براي دانشجويان دانشگاه برگزار كرد .
 
 
 
 
 
در پايان لازم به ذكر است از دانشجويان فعال و كانونهاي فعال در اين جشنواره در درون دانشگاه تقدير ويژه صورت خواهد گرفت و بعد از داوري برنامه هاي اجرا شده فعاليت ويژه كانونهاي برتر به معاونت فرهنگي وزارت علوم اعلام مي شود و كانونها به مرحله ملي راه پيدا مي كنند كه مي توانند در جشنواره ملي رويش در تهران در نيمه اول اسفند ماه شركت كنند و با دانشگاههاي ديگربه رقابت بپردازند . 
 
تاریخ به روز رسانی:
1397/10/08
تعداد بازدید:
2860
معاونت فرهنگي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان حكيم نظامي، كوچه سنگتراشها، كوي چهارسوقي ها،مادي خواجه عابد، دانشگاه هنر اصفهان، معاونت فرهنگي دانشگاه هنر اصفهان
031-36262681-36262682   031-36262683
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal