۱۳۹۹ شنبه ۱۸ مرداد
جشن فارغ التحصيلي دانشجويان دانشگاه هنر اصفهان، فرجامي بر يك آغاز
آغاز تحصيل با آرزوهاي شيرين همراه است و پايان آن، آغازي بر دست‌يابي به اين آرزوها است. عصر روز پنجشنبه 30 خردادماه سال جاري، سالن كوثر اصفهان، ميزبان 380 تن از دانشجوياني بود كه با آرزوهاي خود وارد دانشگاه هنر اصفهان شدند و اكنون پس از پشت سرگذاشتن دوران تحصيل گردهم جمع شدند تا با خاطره‌اي به ياد ماندني و شيرين، دانشگاه را ترك كنند.

جشن فارغ التحصيلي دانشجويان مقطع كارشناسي ورودي بهمن 93، مهر 94 و كارشناسي‌ ارشد ورودي 96 دانشگاه هنر اصفهان، به همت معاونت دانشجويي فرهنگي، با حضور آقاي دكتر مصطفي كياني رئيس دانشگاه هنر اصفهان، حجت الاسلام والمسلمين سيد محمدتقي ابطحي، مسوول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، آقاي دكتراميرعباس محمدي راد معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه، آقاي دكتر احمد صالحي كاخكي معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه، جمعي از مديران، مسئولان،اعضا هيئت علمي و دانشجويان دانشگاه، برگزار شد.

آقاي دكتر مصطفي كياني رئيس دانشگاه هنر اصفهان در اين مراسم گفتند: امسال دومين سالي است كه به طور متمركز جشن فارغ التحصيلي دانشگاه هنر اصفهان برگزار مي‌شود. لباس فارغ التحصيلي كه بر تن شما دانشجويان آرام گرفته از لباس ابن سينا، الهام گرفته شده است؛ به همين علت جمله اي از ايشان نقل مي‌كنم: "آنچه كه دانش را مي‌آرايد راستي است." از تمام دانشجوياني كه فارغ التحصيل مي‌شوند، مي‌خواهم كه در زندگي آينده اخلاق حرفه‌اي و راستي را در زندگي اعمال كنند.

آقاي دكتر كياني، با بيان اينكه "شما دانشجويان هنر اصفهان، از شهري تاريخي، زيبا و به ياد ماندني فارغ التحصيل مي‌شويد" افزود: اگر در اين شهر خواهيد ماند قطعا زندگي خوبي در اين شهر هنري خواهيد داشت و اگر به جاي ديگري خواهيد رفت، خاطرات خوبي را از اين شهر با خود خواهيد برد. شما دانشجويان دانشگاه هنر، از رشته‌هايي فارغ التحصيل مي‌شويد كه عميق ترين و اصيل‌هاي هنرها و مراتب بالايي از احساساسات، نوآوري و خلاقيت را در خود جاي داده است.

رئيس دانشگاه هنر اصفهان، در پايان سخنان خود، با آرزوي موفقيت دانشجويان در تمام بخش هاي زندگي، خطاب به ايشان اظهار داشتند: در نظر داشته باشيد علم تمام نشده و شما درحال گذر به دروازه‌اي، براي ورود علم‌هاي جديد در زندگي خود هستيد. هميشه با هم همراه باشيد و در كنار هم بمانيد.

همچنين حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد تقي ابطحي، مسوول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه نيز در اين مراسم تاكيد كرد: به تمام دانشجويان فارغ التحصيل شده تبريك مي‌گويم. همانطور كه تا اين مقطع زندگي را با موفقيت پشت سر گذاشته‌ايد، مطمئن هستم از اين مرحله به بعد هم زندگي شما، با موفقيت همراه است. در روايات از ائمه معصومين (عليهم السلام) آمده است: " كسي كه چيزي را بخواهد و براي آن تلاش كند به آن مي‌رسد". شما با پشت‌كار خود نشان داديد اهل كار، تلاش و كوشش هستيد.

حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد تقي ابطحي افزود: جشن و فارغ التحصيل شدن شما را، به خانواده هايتان تبريك عرض مي‌كنم، به جز خوبي، مهرباني و انگيزه هاي فراوان از دانشجويان چيزي نديدم.

دكتراميرعباس محمدي راد سرپرست معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشگاه نيز در مراسم فارغ التحصيلي دانشجويان دانشگاه هنر اصفهان گفتند: اميدوارم روز فارغ التحصيلي نقطه آغازي از فرجام اين دوره و آغاز به دوره اي جديد باشد. شما در دوره‌اي تحصيلي از نظر كسب دانش به سطحي ارتقا پيدا كرديد كه امروز آخرين لحظاتي وابستگي به دانشگاه و اين سيستم خاص نظام آموزشي را تجربه مي‌كنيد. دستان شما از تجربه و آموخته‌هاي بسيار پر است، اميدوارم اين دوره آغاز و تولدي دوباره باشد.

آقاي دكتراميرعباس محمدي راد افزودند: در اين چند سال فراز و فرودهاي زيادي را در دانشگاه شاهد بوديد، اما منكر آن نيستيم كه زيست اساسي انسان برپايه بودن است؛ بودن اولين چالشي را كه به وجود مي‌آورد، با نبودن در كنستراست است كه انسان احساس مي‌كند. اولين كنش انسان با گريه شكل مي‌گيرد و گريه در اصل پرسشي است بر زيستن. اگر پرسش را مبنا در نظر بگيريم تمام معلمين و اساتيد كه در اين چند سال كنار شما بودند، در راستا پاسخ به پرسش عميق آدمي انجام وظيفه كردند.

سرپرست معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشگاه، در پايان سخنان خود خاطرنشان كردند: دانشگاه بر خود مي‌بالد كه بستري را فراهم مي‌كند تا دانشجويان عزيز را در بال خود گردهم جمع كند. مجموعه دانشگاه در هر روز به زيست و تجربه تازه مي‌رسد. اميدوارم با كوله باري از تجربه زيستي، فرهنگ، هنري و ارزش‌هاي والاي انساني دانشگاه هنر اصفهان را ترك كنيد و زمينه رشد را براي نسل هاي آتي فراهم آوريد.
در اين مراسم كه با اجراي موسيقي، پخش كليپ هاي مختلف و استندآپ كمدي، همراه بود از فارغ التحصيلان فعال در تشكل ها، كانون ها و انجمن هاي علمي، تقدير بعمل آمد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1398/04/01
تعداد بازدید:
2619
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
ساختمان مركزي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان حكيم نظامي، روبروي خیابان خاقاني، دانشگاه هنر اصفهان
تلفن: 03136248089 - 03136249836 - 03136249840 - 03136269972 - فاکس: 03136249841
info@aui.ac.ir
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal