۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد
گروه همكاري هاي علمي و بين المللي:
تفاهم نامه كنسرسيوم فعاليت هاي بين المللي مراكز علمي و فناوري پيشرو استان در دانشگاه صنعتي اصفهان به امضا رسيد
تفاهم نامه كنسرسيوم فعاليت هاي بين المللي مراكز علمي و فناوري پيشرو استان در دانشگاه صنعتي اصفهان به امضا رسيد
تفاهم نامه ايجاد كنسرسيوم همكاري­هاي علمي بين ­المللي مشترك ميان رؤساي دانشگاه هاي صنعتي اصفهان، اصفهان، علوم پزشكي، هنر و شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان طي مراسمي 15 اسفند 97 در دانشگاه صنعتي اصفهان به امضا رسيد.
اين كنسرسيوم پيرو اعلان در همايش ماه گذشته و براي اولين بار به پيشنهاد دانشگاه صنعتي اصفهان در راستاي همسو نمودن فعاليت هاي علمي بين­المللي مشترك ميان مراكز علمي و فناوري پيشرو اصفهان و به منظور استفاده بهينه از توانمندي هاي علمي پژوهشي و اجرائي و بهره­مندي از تجربيات طرفين با حضور رؤسا و مديران بين الملل اين مراكز ايجاد گرديد.
در اين آيين دكتر مدرس هاشمي رياست دانشگاه صنعتي اصفهان ضمن خوشامد گويي به ميهمانان به اهميت همكاري و تعامل دانشگاه ها و مراكز علمي پرداخت . وي با توجه به وجود ارتباطات بين المللي اين مراكز، تشكيل اين كنسرسيوم را نقطه عطفي براي گسترش روابط و پيشرفت دانشگاه ها و تبديل اصفهان به يك قطب علمي در كشور دانست. وي در اين خصوص خاطر نشان كرد: استان بدون همكاري هاي بين المللي رشدي نخواهد داشت و يقين دارم با اين هم افزايي اتفاقات بهتري رقم خواهد خورد. اين كنسرسيوم با هدف اصلي شكل گيري هم افزايي كار خود را آغاز خواهد كرد.
رييس دانشگاه صنعتي اصفهان گفت: با توجه به ظرفيت هاي 5 موسسه و دانشگاه هنر، اصفهان، صنعتي اصفهان، علوم پزشكي اصفهان و شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان با همكاري هاي شكل گرفته مي توان شاهد رشد بيش از پيش استان بود.
مدرس هاشمي با اشاره به اهميت شكل گيري فعاليت هاي بين المللي افزود: پس از شكل گيري كنسرسيوم، هم افزايي در تمام عرصه ها شكل خواهد گرفت البته قبل از آن هم همكاري هاي خوبي بين دانشگاه هنر، اصفهان، صنعتي اصفهان، علوم پزشكي و شهرك علمي تحقيقاتي بوده است، اما نياز به گام هاي بلندتري در اين راستا مي باشد.
رييس دانشگاه علوم پزشكي اصفهان نيز در اين آئين گفت: بحث توريسم به عنوان اقدامي راهبردي براي نجات استان مطرح است و ديگر گسترش صنعت و كشاورزي در اصفهان ميسر نيست و توريسم در راستاي اقدامات فناورانه ارزش افزوده بالايي دارد و با اين كنسرسيوم و با حضور افرادي علمي در كشور تفاوت اين افراد را با گردشگران متوجه خواهيد شد.
رييس دانشگاه اصفهان نيز در اين مراسم گفت: در اتاق جلسات دانشگاه صنعتي اصفهان نشست دانشگاه هاي سطح يك كشور برگزار شد و در واقع نهالي كاشته شد كه امروز نتايج خوبي داده و تا به امروز 20 جلسه برگزار كرده ايم و اميدوارم با تشكيل اين كنسرسيوم راه را كوتاه طي كنيم.
در ادامه دكتر مصطفي كياني، رييس دانشگاه هنر اصفهان با بيان اين كه ظرفيت اصفهان در علم و فناوري و هنر بالا است، گفت: ما دومين مركز هنري در كشور هستيم و در سال گذشته توانستيم بعد از سال ها رشته موسيقي را در دانشگاه بازگشايي كنيم.
وي افزود: اصفهان در زمينه موسيقي و نمايش پيشكسوت است و اميدوارم پس از شكل گيري اين كنسرسيوم علاوه بر همكاري در زمينه بين المللي همكاري هاي داخلي را هم بيشتر از قبل كنيم.
در ادامه رييس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان با اشاره به آمار اصفهان در زمينه علمي گفت:طبق آمار از سازمان ملي نخبگان، 10 درصد نخبگان كشور اصفهاني هستند، 10 درصد واحد هاي فناور كل پارك ها از شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان است همچنين 17 درصد گردش مالي شركت هاي دانش بنيان در اصفهان است. دركناراين آمار بايد بگويم كه بيشترين مهاجرت نخبگان از اصفهان و سومين شهر مهاجر پذير براي كارگران است.
معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري نيز در اين مراسم همكاري دانشگاه ها و مديران استان را نقطه عطفي در راستاي كاستن از مشكلات اقتصادي دانست و به لزوم بازنگري در نظام آموزش عالي، مطالعات تطبيقي و تبادل دانشجو اشاره كرد.
دكتر ارباب شيراني معاونت برنامه ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري اصفهان ،نيز از تأسيس مركز مطالعات شهري به منظور استفاده از ظرفيت كليه دستگاه ها خبر داد.
همچنين دكتر سالاريان رياست نماينده وزارت امور خارجه در استان اصفهان به ظرفيت بالاي اصفهان جهت جذب توريست علمي و ديپلماسي عمومي، اشاره نمود و اين كنسرسيوم را نمونه خوبي براي كل كشور دانست و بر لزوم توسعه ي روابط بين المللي تأكيد نمود.
در پايان اين مراسم تفاهم نامه ايجاد كنسرسيوم همكاري هاي علمي بين المللي مشترك ميان رؤساي دانشگاه هاي صنعتي اصفهان، اصفهان، علوم پزشكي، هنر و شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان به امضاي طرفين رسيد.
 
 
 
تاریخ:
1397/12/18
تعداد بازدید:
202
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
ساختمان مركزي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان حكيم نظامي، روبروي خیابان خاقاني، دانشگاه هنر اصفهان
تلفن: 03136249836 - فاکس: 03136249841
info@aui.ac.ir
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal