۱۳۹۸ سه شنبه ۴ تير
برگزاري هفتاد و چهارمين جلسه شوراي دانشگاه به ميزباني مركز رشد تخصصي هنر
برگزاري هفتاد و چهارمين جلسه شوراي دانشگاه به ميزباني مركز رشد تخصصي هنر
 
 پيرو دعوت صورت گرفته از سوي معاونت پژوهش و فناوري، و به منظور آشنايي نزديك اعضاي محترم شوراي دانشگاه با فعاليت ها و عملكرد مركز رشد تخصصي هنر دانشگاه، هفتاد و چهارمين جلسه اين شورا در شهريور 1397 به ميزباني مركز رشد تخصصي هنر برگزار گرديد. در اي جلسه آقاي صالح غايي- سرپرست مركز رشد تخصصي هنر- ضمن معرفي اجمالي مركز رشد تخصصي هنر و خدمات آن، به گوشه اي از فعاليتها و دستاوردهاي مركز و شركتهاي اشاره نمود و در گزارشي، به بيان نقش اين مركز و دانشگاه هنر اصفهان در زيست بوم شركتهاي خلاق پرداخت. در ادامه آقاي دكتر ثقفي -معاون پژوهش و فناوري دانشگاه- به معرفي طرح پارك فرهنگ و هنر اصفهان (پارك علم و فناوري در حوزه صنايع خلاق و فرهنگي) به عنوان فاز بعدي فعاليت و مشاركت دانشگاه در بستر سازي ورود هنر به اقتصاد دانش بنيان وخلاق پرداخت. ايده پارك فرهنگ و هنر اصفهان به طور مقدماتي از سال 1394 در معاونت پژوهش و فناوري و مركز رشد تخصصي هنر در حال تدوين و تكميل بوده است و به عنوان يك طرح ملي با مشاركت سازمانهاي ذي ربط و ذي مدخل متعدد و سرمايه گذاران خصوصي، ظرفيت ايفاي نقش جدي در بستر اقتصاد محلي و ملي را به عنوان يك جاذبه جديد گردشگري و قطب صنايع خلاق خواهد داشت. پس از بخش پرسش و پاسخ در زمينه مركز رشد تخصصي هنر و پارك فرهنگ و هنر اصفهان، اعضاي شورا از نمايشگاه معماري براي مدل مفهومي پارك ديدن كردند و با فعاليتهاي كارگاهي واحدهاي مستقر در تالار رويش مركز رشد آشنا شدند. تالار رويش يك فضاي كارگاهي اشتراكي است كه به صورت رايگان در اختيار شركتها و هسته هاي مستقر در مركز رشد تخصصي هنر و برخي از تيم هاي دانشجويي و دانش آموختگان دانشگاه قرار مي گيرد تا آنها را در بخش توليد حمايت نمايد.
 
 
 
 
 
 
 
مرحله بعدي اين بازديد، ديدار از تالار جوانه مركز، و هسته هاي هنربنيان بود. تالار جوانه يك فضاي كار عمومي-اشتراكي و محل استقرار دوره رشد مقدماتي مركز رشد تخصصي هنر است. دوره رشد مقدماتي، هسته هاي مستقر موظف به تكميل تيم كاري، تثيب ايده محوري تجاري، و تدوين نقشه كسب و كار و همچنين ثبت شركت (ماهيت حقوقي) هستند.
 
 
 
 
 
 
در پايان نيز اعضاي شورا از شركتهاي منتخب مركز (مستقر در دوره رشد) بازديد به عمل آوردند و با ماهيت محصولات و خدمات و دستاوردهاي اين شركتها آشنا شدند.
 
 
 
 
 
 
 
 
در جمع بندي اين جلسه شورا، آقاي دكتر كياني –رئيس دانشگاه- با قدرداني از تلاش هاي صورت گرفته در اين مركز بر حمايت دانشگاه از اين مركز تاكيد فرمودند و پيگيري معاونت پژوهش و فناوري و مركز رشد را براي تحقق طرح پارك فرهنگ و هنر اصفهان خواستار شدند و مشاركت دانشگاه را در اين طرح در تعامل با ديگر نهادهاي ذي ربط و سرمايه گذاران مهم ارزيابي نمودند. شوراي دانشگاه نيز با پيگيري اين مشاركت در قالب مصوبه شورا موافقت نمود.
مراحل بعدي پيگيري طرح پارك فرهنگ و هنر اصفهان به زودي و در قالب تعاملات بين سازماني توسط معاونت پژوهش و فناوري اطلاع رساني خواهد شد.
 
 
تاریخ:
1397/06/31
تعداد بازدید:
391
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
ساختمان مركزي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان حكيم نظامي، روبروي خیابان خاقاني، دانشگاه هنر اصفهان
تلفن: 03136249836 - فاکس: 03136249841
info@aui.ac.ir
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal