۱۳۹۷ يکشنبه ۲۸ بهمن
امور فرهنگي:
بازتاب آثار خوشنويسي دانش آموخته كارشناسي هنر اسلامي دانشگاه هنر اصفهان در مجلهTYPE شيكاگو
بازتاب آثار خوشنويسي دانش آموخته كارشناسي هنر اسلامي دانشگاه هنر اصفهان در مجلهTYPE شيكاگو
 مجلهTYPE از نشريات حوزه تايپوگرافي و خوشنويسي در شيكاگو با چاپ آثار و انتشار مصاحبه‌اي از محمود وطن خواه، دانش آموخته كارشناسي هنر اسلامي، دانشگاه هنر اصفهان در شماره دوم خود، به معرفي 13 نفر از با استعدادترين هنرمندان خوشنويسي، از سرتاسر جهان پرداخته است. اين هنرمندان از كشورهاي آمريكا، ايتاليا، روسيه، اسپانيا، سوئيس، برزيل، ژاپن و ويتنام انتخاب شده‌اند؛ و وطن خواه به عنوان تنها نماينده ايران و همچنين كشورهاي اسلامي انتخاب شده‌است.
مجله تايپ مي‌نويسد: «فرم‌هاي قدرتمند وطن‌خواه، از تمايل به نوعي بيانِ كيهاني شعر برخاسته‌اند. در تابلوهاي پرجزئيات و اثرِ سفالين الهام گرفته شده از مصنوعاتِ باستاني به خط كوفي، او از زبان بصري و صنايع دستي بسيار عالي بهره گرفته است. اين آثار روح ما را غني مي‌سازند، همچون يك نوشيدني خنك از ژرفاي يك چشمۀ عميق.»
اين دانش آموخته دانشگاه هنر اصفهان در متن مصاحبه، به اهميت هنر خوشنويسي در سرزمين‌هاي اسلامي، فرهنگ و ادبيات غني ايران، شخصيت ايراني خط نستعليق، اهميت ارتباطات انساني از طريق زبان و نوشتار، و همچنين توجه به ميراث گذشتگان در عين امروزي بودن، اشاره كرده‌ است.

 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1397/04/10
تعداد بازدید:
536
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
ساختمان مركزي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان حكيم نظامي، روبروي خیابان خاقاني، دانشگاه هنر اصفهان
تلفن: 03136249836 - فاکس: 03136249841
info@aui.ac.ir
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal