۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ اسفند
امور فرهنگي:
برگزاري هفته گرافيك در دانشگاه هنر اصفهان
برگزاري هفته گرافيك در دانشگاه هنر اصفهان
 انجمن علمي گرافيك دانشگاه هنر اصفهان به مناسبت هفته گرافيك سلسله نشست هايي را در روزهاي يكشنبه و سه شنبه 9و 11 ارديبهشت ماه 1397 باحضور استادان آقاي رسول كمالي و آقاي سعيد باباوند در دانشكده هنرهاي تجسمي برگزار كرد ..
نشست روز يكشنبه با عنوان معرفي كتاب بازخواني عرفاني مباني هنرهاي تجسمي تاليف استاد رسول كمالي با سخنراني ايشان در آمفي تئاتر دانشكده هنرهاي تجسمي صورت گرفت. كتاب بازخواني عرفاني مباني هنرهاي تجسمي در سال 1396 توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسيد و جز يكي از بهترين كتابهاي مباني هنرهاي تجسمي با زباني متفاوت محسوب مي شود. در اين سخنراني، استاد كمالي ضمن معرفي كتاب و چگونگي فرايند به نتيجه رسيدن كتاب از منابعي كه در نوشتن كتاب از آنها الهام گرفته شده بود اشاره كردند. همچنين در اين جلسه به موضوع هويت سازي در گرافيك و چيستي و فلسفه ي هويت در گرافيك و تبليغات و بخش هاي مرتبط كتاب با اين موضوع پرداختند.قسمت هايي از متن كتاب جهت معرفي بخش هاي مختلف كتاب و آشنايي دانشجويان با كتاب بررسي شد.
نشست روز سه شنبه با حضور استاد سعيد باباوند، طراح گرافيك و منتقد هنري در آمفي تئاتر دانشكده هنرهاي تجسمي نيز برگزار شد. در اين جلسه به مبحث ديزاين، تعريف ديزاين و تعاريف طبقات مختلف جامعه از ديزاين پرداخته شد و به طور تخصصي درباره ي بسياري از مسائل جامعه شناسي و روانشناسي رشته گرافيك و همچنين فرايند يونيفرم سازي صحبت شد. موضوعاتي تحت عنوان طراحي و گرافيك و جايگاه گرافيك در دنياي امروز به خصوص در ايران نيز مورد بررسي قرار گرفتند. استاد سعيد باباوند پس از معرفي و بيان كامل تعاريف هويت در گرافيك و اهميت آن، هويت را به سه دسته ي شخصي، سازماني و جمعي تقسيم كردند و به طور مجزا شيوه ي عملكرد در هركدام را توضيح دادند. قسمت هايي از سخنراني نيز به پرسش هاي دانشجويان درباره ي هويت و گرافيك و شيوه هاي ارائه كار در بازار اختصاص يافت و در پايان نمونه هاي موفق برندسازي در گرافيك جهان و روند شكل گيري هويت ها و ريديزاين آنها و همچنين تعداد زيادي از هويت هاي شخصي طراحان گرافيك جهان از جمله اشتفان بوندي، ژولين لژندر، ميشل باتوري، ميشل بووه و ... به نمايش گذاشته شد و تمامي آنها به صورت اشتراكي و با همكاري دانشجويان تجزيه و تحليل شد.
 
 
 
 
تاریخ:
1397/02/18
تعداد بازدید:
245
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
ساختمان مركزي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان حكيم نظامي، روبروي خیابان خاقاني، دانشگاه هنر اصفهان
تلفن: 03136249836 - فاکس: 03136249841
info@aui.ac.ir
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal