۱۳۹۷ سه شنبه ۴ ارديبهشت
دانشجوي دكتري مرمت اشياء فرهنگي و تاريخي دانشگاه هنر اصفهان، برگزيده جايزه ملي وقف
دانشجوي دكتري مرمت اشياء فرهنگي و تاريخي دانشگاه هنر اصفهان، برگزيده جايزه ملي وقف (جايزه موقوفه البرز) شد.
صبح سه شنبه، 30 آبان 1396، همزمان با ششمين روز از دهه وقف كه به عنوان "وقف، علم و فناوري" نامگذاري شده است، جايزه ملي وقف تحت عنوان جايزه ملي بنياد البرز، با حضور حجت الاسلام والمسلمين محمدي نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف، دكتر زاهدي رئيس كميسيون آموزش عالي مجلس، معاونين وزارت علوم و بهداشت و مسئولان و شخصيتهاي علمي و فرهنگي كشور در تالار سوره حوزه هنري تهران، به نخبگان علمي كشور اهدا شد.
اين جايزه به پيشگامان عرصه علم و دانش از ميان دانشمندان، مخترعين، طلاب و دانشجويان كشور و بر اساس شاخص هاي تعريف شده و انتخاب از سوي وزارت علوم، وزارت بهداشت، بنياد ملي نخبگان و حوزه علميه قم اهدا مي شود و بر اين اساس در پنجاه و پنجمين سال تأسيس، از 54 نفر از نخبگان برتر كشور، شامل 4 دانشمند، 3 مخترع، 7 نخبه، 30 دانشجو و 10 طلبه نمونه در سطح ملي با اهداء تنديس، لوح تقدير و جوايز نقدي تجليل شد.
در اين مراسم از آقاي عليرضا كوچكزايي، دانشجوي دكتري رشته مرمت اشياء فرهنگي و تاريخي دانشگاه هنر اصفهان كه پيش از اين به عنوان دانشجوي نمونه كشوري نيز برگزيده شده بودند، به عنوان يكي از دانشجويان منتخب جايزه ملي وقف، تجليل شد.
همچنين از جناب دكتر محمد دور علي، دكتر ناصر سيم فروش، دكتر محمد جعفر ياحقي و دكتر نسرين معظمي به عنوان دانشمندان برتر كشور تجليل صورت گرفت كه سه نفر ازين بزرگواران جوايز نقدي خود به مجموع 60 سكه بهار آزادي را به هموطنان زلزله زده كرمانشاه اهدا كردند.
در اين مراسم حجت الاسلام والمسلمين محمدي نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف تأكيد كرد: ايجاد وقف و موقوفات در عرصه علم و فناوري مي‌تواند منجر به از بين رفتن مشكلات مختلف در كشور شود؛ ضمن اينكه حمايت از نخبگان علمي كشور براي رفع دغدغه مالي آنها منجر به پيشرفت فناوري و افزايش علم در ايران خواهد شد. دانشمندان غيرتمند ايراني سرمايه‌هاي علمي خود را مديون اين كشور هستند كه ما بايد با افتخار از آن‌ها حمايت مالي و اقتصادي كنيم تا دغدغه‌هاي آن‌ها كاهش پيدا كند و به توليد علم و فناوري روي آورند.
لازم به ذكر است كه موقوفۀ بنياد فرهنگي البرز در سال 1342 با هدف كمك به اشاعه فرهنگ (علمي) كشور از طريق اعطاء جوائزي به نام جايزه بنياد البرز كه به عنوان نوبل ايراني شناخته مي شود، به دانشمندان، مخترعين، دانشجويان، طلاب و دانش آموزان برتر ايراني، به همت مردي خيرانديش و نيك سيرت، مرحوم حسينعلي البرز تاسيس گرديد و طبق دستور حضرت امام خميني (ره ) از سال 1357زير نظر سازمان اوقاف و امورخيريه قرار گرفت و سالانه طي همايش¬هاي با شكوهي با شركت مسئولين رده يك كشور و مقامات وزارتخانه¬ ها و دانشگاه¬ها جوائز با ارزشي به افراد برگزيده اهداء مي‌شود.
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1396/09/07
تعداد بازدید:
126
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
ساختمان مركزي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان حكيم نظامي، روبروي خیابان خاقاني، دانشگاه هنر اصفهان
تلفن: 03136249836 - فاکس: 03136249841
info@aui.ac.ir
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal