۱۳۹۷ سه شنبه ۴ ارديبهشت
برگزاري نشست مقدماتي انعقاد تفاهم نامه سه جانبه همكاري دانشگاه هنر اصفهان، اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان و موسسه آسورستارو ايتاليا
 
نشست مقدماتي انعقاد تفاهم نامه سه جانبه همكاري هاي علمي – آموزشي و اجرايي با حضور آقاي دكتر مصطفي كياني رئيس دانشگاه هنر اصفهان، دكتر فريدون الهياري مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان و دكتر الكساندر زانيني مدير موسسه آسورستارو ايتاليا شامگاه روزيكشنبه 21 آذرماه سال جاري برگزار شد.
رئيس دانشگاه هنر اصفهان در اين نشست بيان كرد: دانشگاه هنر اصفهان، سمينار بين‌المللي حفاظت و مرمت تزئينات وابسته به معماري را با هدف ايجاد زمينه‌هاي علمي و تخصصي و تبادل تجربيات برگزار كرده است تا كارشناسان ميراث فرهنگي و كارشناسان تخصصي ايتاليا و بخش آكادميك مرمت دانشگاه در اين بحث دخيل باشند.
دكترمصطفي كياني تصريح كرد: پيرو صحبت‌هاي مطرح شده با دكتر طالبيان معاون ميراث فرهنگي كشور و دكتر الهياري قصد داريم پروژه حفاظت و مرمت كليساي تاريخي بيت‌اللحم و سي و سه پل با همكاري موسسه آسورستارو ايتاليا انجام شود كه با توجه به دانش متخصصان ايتاليايي، طرف قرارداد اين پروژه ميراث فرهنگي و شركت‌هاي تخصصي اين كشور هستند و موضوع قرارداد درباره مطالعات و تحقيقات و ارائه راهكار براي بازسازي و احياي اين ابنيه بوده و دانشگاه هنر اصفهان نيز همكاري هاي علمي و تكنولوژي در اين زمينه داشته باشد.
در ادامه اين نشست دكتر فريدون الهياري با اشاره به برگزاري سمينار بين‌المللي حفاظت و مرمت تزئينات وابسته به معماري اظهار داشت: خوشحال هستيم كه اين سمينار در زمينه همكاري‌هاي علمي و تخصصي مرمتي و ميراثي در اصفهان به همت دانشگاه هنر اصفهان برگزار مي‌شود.
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان گفت: ميراث فرهنگي آمادگي همكاري با دانشگاه هنر اصفهان و متخصصان ايتاليايي براي مرمت و پاكسازي سي و سه پل و كليساي بيت اللحم را دارد.
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان تصريح كرد: تبادل تجربيات و امكان همكاري‌هاي فني بيشتر و ارتباط بين بخش آكادميك با حوزه عملياتي و اجرايي از مزاياي برگزاري سمينار تخصصي و بين‌المللي حفاظت و مرمت تزئينات وابسته به معماري در اصفهان است.
وي با اشاره به آمادگي ميراث فرهنگي اصفهان براي مشاركت متخصصان ايتاليايي در مرمت سي و سه‌ پل و كليساي بيت‌اللحم بيان كرد: كليساي بيت‌اللحم و سي و سه پل در حوزه مرمت و تزئينات از بناهاي ارزشمند اصفهان هستند و هدف ما اين است كه در مرمت اين 2 پروژه از آخرين تكنولوژي‌ها و علم روز دنيا در زمينه مرمت بهره‌مند شويم.
مدير موسسه آسورستارو ايتاليا نيز بيان كرد: موسسه آسورستارو در زمينه مرمت، برنامه ريزي و شناسايي، مواد و تجهيزات و ابزارهاي مرمتي فعاليت‌ مي‌كند و همه جنبه‌هاي مرتبط با بحث مرمت را پوشش مي‌دهد.
دكتر الكساندر زانيني با بيان اينكه موسسه آسورستارو از همكاري‌هاي بين‌المللي در زمينه مرمت پشتيباني و حمايت مي‌كند، افزود: يك كميته علمي درون شركت مستقر است كه اين كميته از علم دانشگاه ها و مراكز تعليم و توسعه استفاده مي‌كند و سازمان‌هاي تحقيقاتي و برخي از اعضاي دانشگاه به صورت افتخاري با اين شركت همكاري دارند.
وي درباره پيشنهاد همكاري ميراث فرهنگي براي حضور متخصصان ايتاليايي در مرمت سي و سه پل و كليساي بيت‌اللحم بيان كرد: اين پيشنهادات از 2 جنبه براي ما مهم است يكي از نظر اينكه سي و سه پل براي شهر اصفهان و كليسا براي ايتاليا مهم است و براي ما جالب است كه اين پروژه مي‌تواند شركاي مختلفي را كنار هم قرار دهد و اگر بودجه دولتي هم وجود داشته باشد علاوه بر اين 2 طرح مي‌توان اين همكاري را به پروژه‌هاي ديگر نيز تعميم دهيم.
لازم به ذكر است در اين نشست آقاي دكتر شهريار ناسخيان سرپرست دانشكده حفاظت و مرمت دانشگاه و دبير علمي سمينار تخصصي و بين‌المللي حفاظت و مرمت تزئينات وابسته به معماري، آقاي دكترمحمود رضا ثقفي معاون پژوهش و فناوري، آقاي دكتر بهنام پدرام مدير گروه مرمت و احياي بناها و بافتهاي تاريخي، آقاي دكتر محمد امين امامي سرپرست گروه همكاري هاي علمي و بين المللي  و مهندس ايمان دهاقين دبير اجرائي سمينار بين المللي حفاظت و مرمت تزئينات وابسته به معماري دانشگاه هنر اصفهان نيز حضور داشتند.
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 

تاریخ:
1395/09/22
تعداد بازدید:
490
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
ساختمان مركزي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان حكيم نظامي، روبروي خیابان خاقاني، دانشگاه هنر اصفهان
تلفن: 03136249836 - فاکس: 03136249841
info@aui.ac.ir
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal