۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند
شركت فعال و گسترده دانشجويان دانشگاه هنر اصفهان در اردوهاي سياحتي _ زيارتي راهيان نور
شركت فعال و گسترده دانشجويان دانشگاه هنر اصفهان در اردوهاي سياحتي _ زيارتي راهيان نور
 
امسال نيز بمانند سال گذشته براي دومين بار حوزه بسيج دانشجويي شهيد آويني به طور مستقل اقدام به برگزاري اردوي زيارتي-سياحتي راهيان نور نمود. براي اين هدف در ابتدا "ستاد مركزي راهيان نور دانشگاه هنر اصفهان" با هدايت و رياست بسيج دانشجويي با شعار "عاشقان رزم بپوشيد خبري در راه است" تشكيل گرديد. طبق برنامه ريزي بلند مدتي كه براي اين اردو مدنظر بود هم از لحاظ كمي هم كيفي شاهد رشد قابل توجهي در شاخص هاي اجرايي اردو بوديم. استقبال فزاينده و رشد 35 درصدي جمعيت نسبت به سال گذشته از جمله اين رشد ها مي‌باشد. لذا بسيج دانشجويي با عنايت شهدا موفق به اعزام دو گروه برادران و خواهران به تفكيك با 3 دستگاه اتوبوس گرديد.
فعاليت هاي هاي اين ستاد را در 5 دسته مي توان خلاصه كرد.
1) پيش از اردو فعاليت هاي جذاب و گسترده ميداني از جمله:
الف-راه اندازي راديو راهيان ب-چاپ نشريه اوريگامي با الگوي پيراهن رزمنده پ-فضاسازي و نمايشگاه عكس از حضور گسترده دانشجويان در سال قبل ت- بنر و پوستر خلاقانه بطور گسترده در تمامي دانشكده با شعار "عاشقان رزم بپوشيد خبري در راه است" ث-پيامك و سايت دانشگاه
2) شروع به كار نخستين جشنواره دانشجويي يادواره شهدا و ايثارگران با نام "رهروان عشق"
اين جشنواره با موضوعات الف-شهيد شهر و محله ي ما ب-شهداي بيداري اسلامي پ-بحران هاي فرهنگي و اجتماعي ت-اقتصاد مقاومتي در قالب ادبي (دلنوشته، داستان، نمايشنامه و فيلم نامه)، رسانه (عكس، فيلم كوتاه و مستند، پويانمايي و نماهنگ) ، تئاتر (اجراي صحنه) ، هنرهاي تجسمي(نقاشي، نگارگري، تصوير برداري، پوستر، لوگو) با هدف شركت دانشجويان علاقه مند در اردوي راهيان نور براي بهره برداري از مناطق انجام شد.
3)مراسم بدرقه دانشجويان
در طول اين مراسم كه با اجراي دو اثر حماسي از خواننده انقلابي آقاي طه همراه بود حجت الاسلام نيلي پور-رئيس بنياد مهدويت- به ايراد سخنراني پرداختند. در ادامه از تيزر جشنواره "رهروان عشق" رونمايي شده و فراخوان اين جشنواره رسما اعلام شد.
يكي از بارز ترين نكات اين مراسم رونمايي از لوگوي "ستاد راهيان نور دانشگاه هنر اصفهان" بود كه توسط برادر عزيزم و مسئول پايگاه برادران آقاي اميد نائيني طراحي شده بود.
در پايان نيز با بيان نكاتي توسط فرمانده محترم بسيج دانشجويي؛ جناب آقاي محمد فانيان در جهت استفاده حداكثري از معنويات سفر و اقدام و عمل به شعار سفر، دانشجويان با همراهي مسئولين دانشگاه از جمله حجت الاسلام ابطحي(مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هنر اصفهان)، جناب آقاي مجلسي (مسئول محترم حراست)، جناب آقاي رجايي (معاونت محترم فرهنگي و دانشجويي)، جناب آقاي حيدري فر(مدير محترم امور مالي و اداري دانشگاه) و جناب آقاي يزدان پناه (مدير امور فرهنگي دانشگاه) به گل فشاني و عطر افشاني قبور شهدا پرداختند و سفر عشق را آغاز نمودند.
4)طول سفر
بحمدالله امسال شاهد رشد چشمگيري در كيفيت سفر و برنامه ريزي ها در جنبه هاي فرهنگي، تداركات، اسكان ها و مناطق بوده ايم.
الف) به رسم هر ساله روز اول سفر اختصاص به مناطق تفريحي از جمله دانيال نبي(ع)، سازه هاي آبي شوشتر و زيگورات چغازنبيل داشته است. روز دوم با برنامه جذاب اروند و خليج نوردي از منطقه فاو سفر راهيان وارد فاز معنوي شده و در ادامه با بازديد از نهر خين و شلمچه بركات معنوي با روايتگري راويان مطرح كشوري در قلوب دانشجويان جاري و ساري گرديده است. طلائيه، هويزه و دهلاويه با حسن ختام رزم شب جذاب پادگان ميشداغ آغاز دلدادگي دانشجويان به شهدا در روز سوم بوده است. روز چهارم نيز دانشجويان هنرمند با ورود به فكه به انس و قرابتي ديدني با سيد و سالار شهيدان اهل قلم سيد مرتضي آويني از اعماق روح و جان خود برقرار كردند و اين بيعتي خوني شد مابين استاد و شاگرد. در ادامه معراج الشهدا پايان بخش مناطق بوده و دانشجويان با حركت به سمت دزفول و زيارت امامزاده سبزقبا(ع) و بازديد رود دز به سمت اصفهان راهي شدند.
ب) يكي از نكات چشمگير و قابل توجه در بحث تداركات همراه بودن آشپزخانه در تمام طول سفر بوده كه سعي شد غذاي داغ با تنوع زياد و بهترين كيفيت به زائرين عزيز ارائه شود كه در نظرسنجي ها به طور پررنگي به اين موضوع اشاره شده است.
پ) مسئولين فرهنگي سفر با برنامه ريزي قبلي اقدام به تهيه بسته هاي فرهنگي دست ساز خلاقانه و هنري، تهيه رزق هاي معنوي روزانه، كتاب خواني دسته جمعي، مشاعره گروهي، برگزاري مسابقات در طول سفر، حلقه هاي دعا و ... نمودند.
* امسال علاوه بر اثرگزاري داخلي سعي شد پيامي نيز به زبان هنر به ديگر زائران مناطق منتقل شود لذا پيكسل هايي با شعار عاشقان رزم بپوشيد خبري در راه است و پرچم هايي متحدالشكل با شعار هاي خلاقانه و متنوع توسط دانشجويان در مناطق بكارگيري شد.
5)پس از سفر
به پايان آمد اين دفتر حكايت همچنان باقي است...طبق رسم هرساله پايان اردو تازه آغازي بر طليعه ي نام و عطر شهدا در فضاي دانشگاه است.
تحويل سال جديد در گلزار شهدا با حضور شورا و اعضاي راهيان نور و بازديد مستمر از خانواده شهدا و برگزاري جشنواره رهروان عشق مختصر برنامه هاي در ادامه ي اين جريان شهدايي در دانشگاه هنر اصفهان است.

در پايان:
بحق كه شهدا زنده اند و ما هرساله داريم اراده و ردپاي آنها را در دانشگاه هنر اصفهان بيش از پيش احساس ميكنيم. همين كه دانشجويان دانشگاه هنر اصفهان كه از مومن ترين، پاك ترين و شهدايي ترين داشجويان ميباشند هرساله انس و قرابت بيشتري با شهداي عزيز برقرار ميكنند گواهي بر اين ادعاست.
ما نوكران شهدا و خادمان زائران عزيز هم با عنايت به تاكيد معظم له بر اردوهاي راهيان نور و جريانسازي شهدايي با توسل به خون شهدا با تمام توان براي خدمت ايستاده ايم. اندك مغرضان و سهل انديشاني را هم كه توان ديدن اين جريانات را ندارند ابتدا دعاي خير و آرزوي هدايت برايشان ميكنيم. اما اميدوارم فرداي قيامت در برابر شهدا سر به زير ونادم نباشند.
با تشكر از تمام كساني كه در برگزاري سفر ما را ياري فرمودند. بالاخص همراهان سفر عزيز جناب آقاي ابوالحسن روشن، علي افسري، محمدرضا احمدي و سركار خانم بازشوشتري.
در ادامه به نيابت از تمام كادر اجرايي ستاد راهيان نور از شهدا، امام شهدا و رهبر عزيزم همچنين دانشجويان بابت تمام قصورات در اين راه عذرخواهي كرده و حلاليت ميطلبم.
آرزوي عاقبت بخيري و تحويل به احسن الحال به معناي با انسيه ي حوري حضرت فاطمه الزهرا(س) بودن براي تمامي شما عزيزان
به اميد نسيم بهاري شهدا در آستانه تحويل سال
مسئول حوزه بسيج دانشجويي شهيد آويني دانشگاه هنر اصفهان
محمد فانيان
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1396/01/15
تعداد بازدید:
410
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
ساختمان مركزي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان حكيم نظامي، روبروي خیابان خاقاني، دانشگاه هنر اصفهان
تلفن: 03136249836 - فاکس: 03136249841
info@aui.ac.ir
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal