۱۳۹۸ جمعه ۱ شهريور
معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه:
گزارش نشست معاونين آموزشي منطقه 6؛ با حضور معاونت آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري
گزارش نشست معاونين آموزشي منطقه 6؛ با حضور معاونت آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري
در ابتدا رياست دانشگاه صنعتي اصفهان آقاي دكتر مدرس هاشمي به عنوان ميزبان نشست، ضمن خير مقدم به معاونت آموزشي وزارت متبوع و معاونين آموزشي دانشگاه هاي منطقه 6، نسبت به اعلام دغدغه هاي موجود در نظام آموزش عالي، مطالبي اظهار نمودند. در ادامه آقاي دكتر شاقول معاونت آموزشي دانشگاه اصفهان به عنوان دبير منطقه، برخي از مشكلات ناظر بر مسائل مبتلا به دانشگاه هاي منطقه را مطرح نمودند.
آقاي دكتر شريعتي نياسر، نسبت به طرح اهداف و سياست هاي آموزشي وزارت عتف نظير كنترل كمي، اقتدار و هماهنگي، ارتقاء كيفي دانشگاه ها و آموزش عالي و برتهيه سند آمايش آموزش عالي تاكيد و به سياست هايي در اين راستا از جمله موارد زير اشاره نمودند:
- توجه به مديريت منطقه اي به جاي تمركز گرايي ستادي و واگذاري برخي اختيارات به مناطق
- دانشگاه هاي مادر و جايگاه در خور وايفاي نقش محوري آنها در مناطق
- مأموريت گرايي ، تاكيد بر برنامه داشتن و مشخص بودن اهداف و چشم انداز مؤسسه ها
موضوع بهينه سازي مديريت (صرفه جويي و استفاده از سرمايه هاي بخش خصوصي) با توجه به شرايط اقتصادي خاص امروز و دنبال كردن اهداف با قاطعيت، با تاكيد بر ابلاغيه جديد معاونت آموزشي به شماره 230067 / 2  مورخ 18 / 9 /97  مبني بر مشاركت... نيز طرح گرديد.
موضوع حذف كنكور نيز مطرح شد. ايشان اظهار نمودند كه حذف كنكور به صورت مطلق عملي نيست و شايد در طي سه سال آينده عملي گردد. با اين وجود بيش از 85 درصد پذيرش، بر اساس سوابق تحصيلي خواهد بود. در سال جاري رشته محل هايي اعلام خواهد شد كه گزينش دانشجو در آنها، بر مبناي سوابق تحصيلي داوطلبان خواهد بود. در اين راستا دانشگاه ها بايد بررسي و اعلام نمايند كه كدام رشته ها را از پذيرش بر اساس كنكور حذف مي نمايند كه اين امر نيز جوانب مثبت و منفي دارد كه از جنبه هاي منفي احتمالي آن، مي توان به عدم توانايي جذب داوطلبان توانمند در برخي دانشگاه هاي سطح 2 و 3 اشاره نمود.
در ادامه اظهار نمودند كه در صورت حذف رشته اي از كنكور، در يك دانشگاه، امكان باز گرداندن به نظام پذيرش بر اساس كنكور، وجود نخواهد داشت و حذف رشته ها بايد با تدبير و بررسي همه جوانب امر، صورت پذيرد.
در ادامه اين نشست، آقاي دكتراحمد صالحي كاخكي معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه هنر اصفهان، محدوديت ها و تبعات ايجاد شده در سطح بندي دانشگاه ها به ويژه براي دانشگاه هاي تخصصي و بالاخص گروه آموزشي هنر را مطرح نمود و در آخر نيز مشكلات مربوط به تداوم پذيرش دانشجوي دكتري در رشته هاي معماري و شهرسازي را مطرح و معاونت آموزشي وزارت متبوع نيز، جهت بررسي و رفع آن، قول مساعد دادند.
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1397/10/25
تعداد بازدید:
309
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
ساختمان مركزي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان حكيم نظامي، روبروي خیابان خاقاني، دانشگاه هنر اصفهان
تلفن: 03136249836 - فاکس: 03136249841
info@aui.ac.ir
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal