۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند
گزارش و نگرش دانشگاه هنر اصفهان در خصوص ماجراي شب يلدا
در خصوص ماجراي شب يلدا
واقعه رخ داده در دقايق پاياني مراسم شب يلدا در يكي از دانشكده ها ي دانشگاه هنر اصفهان، باعث تعجب و نيز نگراني تمامي دانشگاهيان، دانشجويان و فرهنگ دوستان اين سرزمين اسلامي گرديد.
 
با توجه به اخبار اين مراسم و انعكاس گسترده آن در سطح استان و كشور و نيز اعلام نظرها و عكس العمل هاي گوناگون در اين خصوص، لازم و شايسته است مواردي را در پي گيري هاي چند روز گذشته و نيز اقدامات لازم بعدي به آگاهي تمامي هنردوستان فرهنگ پرور برسد. 
1- پيرو توضيح و واكنش اوليه دانشگاه درباره اين مراسم (كه بر روي سايت دانشگاه و ديگر رسانه ها انتشار يافت)، همزمان، بررسي هاي همه جانبه و پيگيري براي روشن شدن و چگونگي اين اتفاق تشكيل و انجام شد. 
2- همانگونه كه پيش از اين گفته شد، دانشگاه و مديريت فرهنگي هيچ برنامه اي را بدون ارائه فهرست برنامه و بدون تاييد، اجازه برگزاري نمي دهد. اما در قبال اين چند دقيقه پاياني و اين ماجراي ضد فرهنگي و خارج از شئونات اسلامي و اخلاق دانشگاهي، واكنش جدي داشته و تا مشخص شدن عواملي كه به عمد و يا به سهو در شكل گيري اين اتفاق ناميمون نقش داشته اند، پيگيري لازم و بايسته را خواهد داشت. 
3- معاونت محترم دانشجويي و نيز مدير محترم امور فرهنگي دانشگاه موظف خواهند بود در خلال پيگيري ها و بررسي هاي در حال انجام، هر چه زودتر نسبت به تشكيل جلسه كميته انضباطي اقدام نمايند. 
4- نتايج و تصميم گيري هاي لازم براي اين مسئله، با نشست ها و بررسي هايي كه در پيش است، به زودي و تا چند روز آينده به اطلاع و نظر خواهد رسيد.
5- پيگيري و دغدغه تمامي صاحب نظران و دوستداران انقلاب و جامعه اسلامي، مقام هاي وزارتي، نمايندگان ارجمند مجلس شوراي اسلامي، نهادهاي محترم استاني، كانون هاي فرهنگي استان و كشور، رسانه ها و سازمان هاي ارتباط جمعي و گروه ها و تشكل هاي دانشگاهي، همگي نشان از حساسيت هاي فرهنگي موجود در فضاي دانشجويي و دانشگاهي است كه تشريح و تبيين اين واقعه به سمع و نظر آنان رسيده و در جريان تصميمات  آتي دانشگاه نيز قرار خواهند گرفت.
6- دانشگاه هنر اصفهان، در سالهاي اخير، مراسم متنوع و گسترده ديني، فرهنگي، مذهبي، ملي و يادماني داشته است و هميشه در مسير برگزاري سالم برنامه ها و نيز سلامت محتوايي آنها دغدغه و تكيه داشته است.  پيگيري اين واقعه غيرفرهنگي و خارج از برنامه و همچنين تصميم گيري در مورد علل ايجاد و عاملان آن باعث خواهد شد كه جريان صحيح، اصيل، شايسته، متنوع و گسترده فرهنگي و منطبق بر معيارهاي ارزشي و ديني در اين دانشگاه همچنان ادامه يابد. 
در پايان، بار ديگر دانشگاه و دانشگاهيان هنر اصفهان از اتفاق ناگوار و پيش بيني نشده در مراسم شب يلدا كه دل نگراني ها و افسوس هاي فراواني را در پي داشت، اظهار تأسف و تأثر خود را بيان مي دارد. اميد است كه هميشه فعاليتهاي فرهنگي و هنري شايسته، بدون خدشه و شرم و در خور اين ميراث ايراني - اسلامي ارزشمند را در پيش داشته باشيم.
مصطفي كياني 
رييس دانشگاه هنر اصفهان 
تاریخ:
1395/10/06
تعداد بازدید:
1171
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
ساختمان مركزي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان حكيم نظامي، روبروي خیابان خاقاني، دانشگاه هنر اصفهان
تلفن: 03136249836 - فاکس: 03136249841
info@aui.ac.ir
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal