۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۹ شهريور
گزارش و نگرش دانشگاه هنر اصفهان در خصوص ماجراي شب يلدا
در خصوص ماجراي شب يلدا
واقعه رخ داده در دقايق پاياني مراسم شب يلدا در يكي از دانشكده ها ي دانشگاه هنر اصفهان، باعث تعجب و نيز نگراني تمامي دانشگاهيان، دانشجويان و فرهنگ دوستان اين سرزمين اسلامي گرديد.
 
با توجه به اخبار اين مراسم و انعكاس گسترده آن در سطح استان و كشور و نيز اعلام نظرها و عكس العمل هاي گوناگون در اين خصوص، لازم و شايسته است مواردي را در پي گيري هاي چند روز گذشته و نيز اقدامات لازم بعدي به آگاهي تمامي هنردوستان فرهنگ پرور برسد. 
1- پيرو توضيح و واكنش اوليه دانشگاه درباره اين مراسم (كه بر روي سايت دانشگاه و ديگر رسانه ها انتشار يافت)، همزمان، بررسي هاي همه جانبه و پيگيري براي روشن شدن و چگونگي اين اتفاق تشكيل و انجام شد. 
2- همانگونه كه پيش از اين گفته شد، دانشگاه و مديريت فرهنگي هيچ برنامه اي را بدون ارائه فهرست برنامه و بدون تاييد، اجازه برگزاري نمي دهد. اما در قبال اين چند دقيقه پاياني و اين ماجراي ضد فرهنگي و خارج از شئونات اسلامي و اخلاق دانشگاهي، واكنش جدي داشته و تا مشخص شدن عواملي كه به عمد و يا به سهو در شكل گيري اين اتفاق ناميمون نقش داشته اند، پيگيري لازم و بايسته را خواهد داشت. 
3- معاونت محترم دانشجويي و نيز مدير محترم امور فرهنگي دانشگاه موظف خواهند بود در خلال پيگيري ها و بررسي هاي در حال انجام، هر چه زودتر نسبت به تشكيل جلسه كميته انضباطي اقدام نمايند. 
4- نتايج و تصميم گيري هاي لازم براي اين مسئله، با نشست ها و بررسي هايي كه در پيش است، به زودي و تا چند روز آينده به اطلاع و نظر خواهد رسيد.
5- پيگيري و دغدغه تمامي صاحب نظران و دوستداران انقلاب و جامعه اسلامي، مقام هاي وزارتي، نمايندگان ارجمند مجلس شوراي اسلامي، نهادهاي محترم استاني، كانون هاي فرهنگي استان و كشور، رسانه ها و سازمان هاي ارتباط جمعي و گروه ها و تشكل هاي دانشگاهي، همگي نشان از حساسيت هاي فرهنگي موجود در فضاي دانشجويي و دانشگاهي است كه تشريح و تبيين اين واقعه به سمع و نظر آنان رسيده و در جريان تصميمات  آتي دانشگاه نيز قرار خواهند گرفت.
6- دانشگاه هنر اصفهان، در سالهاي اخير، مراسم متنوع و گسترده ديني، فرهنگي، مذهبي، ملي و يادماني داشته است و هميشه در مسير برگزاري سالم برنامه ها و نيز سلامت محتوايي آنها دغدغه و تكيه داشته است.  پيگيري اين واقعه غيرفرهنگي و خارج از برنامه و همچنين تصميم گيري در مورد علل ايجاد و عاملان آن باعث خواهد شد كه جريان صحيح، اصيل، شايسته، متنوع و گسترده فرهنگي و منطبق بر معيارهاي ارزشي و ديني در اين دانشگاه همچنان ادامه يابد. 
در پايان، بار ديگر دانشگاه و دانشگاهيان هنر اصفهان از اتفاق ناگوار و پيش بيني نشده در مراسم شب يلدا كه دل نگراني ها و افسوس هاي فراواني را در پي داشت، اظهار تأسف و تأثر خود را بيان مي دارد. اميد است كه هميشه فعاليتهاي فرهنگي و هنري شايسته، بدون خدشه و شرم و در خور اين ميراث ايراني - اسلامي ارزشمند را در پيش داشته باشيم.
مصطفي كياني 
رييس دانشگاه هنر اصفهان 
تاریخ:
1395/10/06
تعداد بازدید:
1160
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
ساختمان مركزي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان حكيم نظامي، روبروي خیابان خاقاني، دانشگاه هنر اصفهان
تلفن: 03136249836 - فاکس: 03136249841
info@aui.ac.ir
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal